Triku për pallaqinka perfekte! (Video)

95
0
SHPËRNDAJE

Perberesit: – 5 veze, – gjysme litre qumesht (ne mungese te qumeshtit vetem uje), – pak kripe, – 1 sheqer vanileje, – 1 filxhan kafeje vaj, – 400 gram miell.

Menyra e gatimit:

Se pari tunden vezet pastaj shtohen: qumeshti, vaji, kripa, sheqeri i vaniles e mielli dhe tunden te gjitha. Tigani per palepete, pasi ngrohet me pare, lyhet me pak vaj. Pastaj, e hedhim pak brume aq sa te krijohet nje pete e holle me trashe si prej 1mm. Palepetet piqen ne te dyja anet. Keshtu vazhdon derisa te harxhohet i tere brumi.

– Palepetat mund te lyhen sipas zgjedhjes: me mermelat, me mjalte, me djathe etj.

– I mbeshtjellim ne forme roleje dhe i vendosim ne pjate.

https://www.facebook.com/NTDTelevision/videos/608647346313397/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.