Ballina Jeta Uji & Dheu

Uji & Dheu

28
0
SHPËRNDAJE

Biri i Ademit është i përbërë prej DHEUT dhe UJIT:
Vuajtja, ashpërsia, urrejtja dhe smira janë nga dheu.
Dhembshuria, mëshira, butësia, krenaria dhe maturia janë nga uji.
Personi me karakter të ujit është qiellor. Ndërsa Xhenneti është mbi qiejt.
Hamendja dhe epshi e dëshirojnë tokën. (Vasitiu)
Nga libri: “Shifau’l-esrar”, Jahja Shirvani./F®ESKIRINORE

Perktheu: Prof. Metin Izeti

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.