Ballina Të ndryshme Xhamia u dogj, kopjet e Kur’anit shpëtuan

Xhamia u dogj, kopjet e Kur’anit shpëtuan

30
0
SHPËRNDAJE

Kopjet e Kur’anit shpëtuan në një xhami në Tabuk, në veriperëndim të Arabisë Saudite, të cilën e kaplojë zjarri natën e së premtës…

image

Asnjë nga kopjet e Kur’anit që ishin brenda në xhami nuk janë dëmtuar nga zjarri, thonë raportet.

Shkaku i zjarrit që dogji xhaminë ishin kabllot elektrike, dëmi është i madh, por pa viktima.

 

Pasi zjarri u fikë, njerëzit që hynë brenda në xhami u habitën kur i vërejtën kopjet e Kur’anit që ishin të vetmet objekte që kishin mbetur të pa djegura, të pa dëmtuara. 

Ata e përshkruan këtë si një mrekulli meqë asnjë Kur’an nuk ishte dëmtuar qoftë edhe pakëz nga zjarri.

Tabuku është kryeqyteti i Rajonit Tabuk në veriperëndim të Arabisë Saudite. Tabuku ka një popullsi prej rreth 600,000 banorësh dhe është afër kufirit Jordani-Arabia Saudite.medialirë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.