Kujt i jepet zekatul fitri?

Kujt i jepet zekatul fitri? Të varfërve, nevojtarëveSiç pamë nga hadithet më lartë, zekatul fitri i jepet të varfërve apo nevojtarëve, në vendin ku është…

Aksidentohet Autobusi me dasmorë

Të paktën 10 persona humbën jetën dhe 25 të tjerë u plagosën pasi një autobus që transportonte disa dasmorë humbi kontrollin dhe doli nga rruga…