Lajme

Afganet leshojne 62 burgosur te sigurimit taliban

Komandat afgane kanë lëshuar 62 forca të sigurisë talibane nga krahina veriperëndimore e Badgis, tha Ministria e Mbrojtjes Afganistan.

Ata u lanë të lirë nga burgu gjatë një operacioni të natës në zonën Bala Murgab, i tha DPA-së anëtari i këshillit krahinor Mohamed Nasir Nazar.Pas lirimit, ata u dërguan në një bazë ushtarake, tha këshilltari. Sipas ministrisë së mbrojtjes, pesë talibanë u arrestuan gjatë operacionit dhe disa të tjerë u vranë ose u plagosën. Militantët talibanë kontrollojnë pothuajse të gjithë zonën, përveç bazës ushtarake ajrore.

Komandat afgane lëshojnë 62 forca të sigurisë talibanë

Artikuj të ndërlidhur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close