Lajme

Austria ndalon fluturimet për në Kinë deri më 9 shkurt

Linja ajrore kombëtare austriake, AAA pezullon të gjitha fluturimet për në Kinë nga sonte deri më 9 shkurt.

Më parë, Lufthansa gjermane dhe Zvicra zvicerane pezulluan fluturimet për në Kinë për koronavirusin e ri.

Nga Austria, fluturimi i fundit për në Kinë, deri më 9 shkurt, do të bëhet sonte, me kthimin e avionit dhe ekuipazhit të siguruar.

Pastaj, fluturimet do të pezullohen për “arsye operative”, thuhet në deklaratë

Tags

Artikuj të ndërlidhur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund të lexoni
Close
Back to top button
Close
Close