LajmeShëndeti

Dramë në anijen Italiane, të bllokuar 7mijë persona nga koronavirusi

Të paktën dy shtetas kroatë udhëtojnë në bosht të Costa Smerlada, një anije lundrimi e ndalur afër Romës për të parë nëse njëri prej pasagjerëve është i infektuar me virusin tanimë të njohur me emrin koronavirus vdekjeprurës.

Në këtë anije përveç të udhëtarëve kroatë janë të paktën dy Sllovenë.

Anija italiane, e cila aktualisht ka rreth 7,000 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit, është ndalur në breg të detit pasi një pasagjer kinez tregoi simptoma të koronavirus.

Anija ndodhet aktualisht afër Civitacia, rreth 56 kilometra në veri të Romës.

Tags

Artikuj të ndërlidhur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close