Shëndeti

Ilaç popullor për kollën, bronkitin

Kjo pije mund të kurojë edhe kollën më të ndërlikuar, e cila nuk arrin të kurojë mjekësinë moderne.Kjo është një ilaç shumë efektiv popullor jo vetëm për kollën, por mund të kurojë me sukses bronkitin, laringjitin trakejiti në fëmijë dhe të rritur.

Përbërja:

250 ml qumësht
1 lugë gjelle gjalpë ose patë yndyrë
1 lugë gjalpë
1 verdhë veze
1/4 sode buke

PROCEDURA:

Vlim qumështin, pastaj lëreni që të ftohet pak. Shtoni një lugë gjelle gjalpë, dhe akoma më mirë nëse keni një yndyrë patë. Kjo vaj trajton me sukses sëmundjet e mushkërive. Përzijeni me një lugë mjaltë dhe trazojeni.

Pastaj shtoni të verdhën e vezëve dhe një çerek lugë çaji sodë buke në qumësht.

Artikuj të ndërlidhur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close