Sport

Mjeshtri Dominic Tim eliminon Nadal-in

Rafael Nadal, i parardhës i Australian Open, i pari i parë është eliminuar nga turneu. Ai u mund nga Dominic Tim në çerekfinale. Me këtë fitore, austriaku kthehet në sulm ndaj Spanjollit për humbjet në dy finalet e fundit të Roland Garros.

Një ndeshje tepër dramatike, e cila zgjati katër orë e 14 minuta, u luajt nga Nadal dhe Tim në çerekfinale. Austriaku eliminon farën e parë në katër grupe 7/6, 7/6, 4/6, 7/6.

Skuadra arriti të trajtojë sfidën e Nadal, megjithëse në dy setet e para spanjolli ishte i pari që bëri një pushim.

Austriaku në setin e parë u rikthye në ndeshjen e dhjetë, kur Nadal shërbeu për të fituar setin, ndërsa në pushimin e dytë bëri në të tetë.

Në dy grupet e para, Tim u ndesh në barazim, në setin e parë Nadal fitoi tre dhe në katër pikët e dyta.

Tags

Artikuj të ndërlidhur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund të lexoni
Close
Back to top button
Close
Close