Lajme

Njëzet të plagosur në autobus dhe përplasje makine

Pasagjerët dhe drejtuesit e një makine dhe autobusi u plagosën në një aksident trafiku të ndodhur mbrëmë në autostradën Kumanovo-Tabanovce, njoftoi sot MPB.

Rrëzimi ndodhi në orën 21.50 në autostradën Kumanovë-Tabanovcë, në pikën kufitare, përballë kryqëzimit Kriva Palanka mes autobusit “Kafter” me targa të Kumanovës, i drejtuar nga NA (39) nga Kumanova dhe automjeti i pasagjerëve “bmv” me shtetas bullgar. , e drejtuar nga NM (28) nga Kumanova.

Në aksident, dy shoferë dhe 19 pasagjerë të autobusit pësuan lëndime trupore, pas së cilës ata u dërguan në Spitalin e Përgjithshëm të Kumanovës për ndihmë mjekësore.

“Të plagosurit kishin lëndime trupore, vetëm një ishte arrestuar për ekzaminim të mëtejshëm”, tha Dr. Stefan Trajanovski, kirurg ortoped nga Spitali i Përgjithshëm i Kumanovës.

Një inspektim është kryer në vendngjarje nga një ekip inspektorësh.

Artikuj të ndërlidhur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close