Lajme

Tërmeti u dëgjua edhe në Dibër

Një tërmet me madhësi tre deri në katër gradë në Shkallën Makro-Sizmike Evropiane u ndje në Maqedoninë perëndimore mbrëmë në 21 e 15 minuta, veçanërisht në Dibër dhe rrethinat e saj, tha Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave të Natyrës dhe Matematikës në Shkup.

Epiqendra e tërmetit ishte në Shqipërinë fqinje, në afërsi të Durrësit, 170 km në jug-perëndim të Shkupit, me një madhësi lokale prej 5 Richter.

Artikuj të ndërlidhur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close