Lajme

Tetë migrantë u gjetën në “Opel Vektra” në rrugën Strumica-Radovis afër Vladevcit

Në autostradën Strumica-Radovis, në afërsi të një stacioni të benzinës në afërsi të fshatit Vladevci, policët gjetën tetë migrantë në një automjet pasagjeri Opel Vectra me një targë në Tetovë, në pronësi të CS (30) mbrëmë në orën 22.45.

Oficerët e policisë, sqaruan Ministria e Brendshme sot, dhanë një shenjë për të ndaluar “Opel Vektorin”, por automjeti nuk u ndal, pastaj goditi një mur betoni në stacionin e karburantit.

  • Pas kësaj, shoferi dhe bashkëjetuesi u larguan nga vendi i ngjarjes, dhe policia nga Qendra Rajonale e Kufirit Lindor dhe SIA Strumica gjetën tetë migrantë në automjet, një nga Siria, tre nga Afganistani dhe katër nga Irani, thuhet në deklaratë. nga Ministria e Brendshme. Prokurori Publik u informua për ngjarjen, dhe një ekip nga Shërbimi i të Ardhurave të Brendshme Strumica inspektuan vendin e ngjarjes. Mërgimtarët strehohen në Qendrën e Pritjes së të Huajve nga Gazi Baba dhe Qendrën e Përkohshme të Tranzitit në Gjevgjeli. Po merren masa për zbardhjen e rastit.
Tags

Artikuj të ndërlidhur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close